Центр Поділля-Соціум | З радістю та змістом
м.Вінниця, вул. Брацлавська, 85, офіс 404

Участь у конкурсі “Рецепти успіху”

Подяка_ГУРТа_Центр Поділля-Соціум: «Cподіваємося, IT допоможуть у працевлаштуванні»

Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» (м. Вінниця) з 2010 року реалізує соціальні ініціативи для вразливих та мало захищених верств населення. Одним із перших проектів, що реалізувала організація, був проект «Разом до Перемог». Його мета – навчання комп’ютерної грамотності дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей. Проект реалізовано за організаційної підтримки Вінницької мерії, фінансовано благодійним фондом «Подільська громада».

В подальшому були інші соціальні ініціативи: проект «Єднання поколінь», налагодження діалогу різновікових поколінь, проведення дебатів та тренінгів із комунікацій. У 2013 році відбувся проект «Мобільний центр правової підтримки молоді», мета якого – підвищення правової обізнаності, робота виїзного консультаційного пункту підтримки молоді, соціальні театри у навчальних закладах міста. Організація отримала підтримку з питань забезпечення ліцензійними програмними продуктами у межах Програми Microsoft Software Donations. З 2014 року в сежах проекту IDEA за підтримки Microsoft YouthSpark в організації функціонує навчальний клас, де навчальні послуги отримують учнівська та студентська молодь м. Вінниця.

Молодь активно використовує нетбуки, планшети, телефони через спілкування в соціальних мережах www.facebook.com, vk.com, канали youtube.com, презентації Prezi, пошукові системи тощо.

Учнівська молодь, що займалася в навчальному класі громадської організації «Центр Поділля-Соціум» в рамках Проекту IDEA за підтримки Microsoft YouthSpark після отримання знань забажала реалізовувати набуті знання на практиці. Так народилася ідея взяти участь у міжнародному медіа-проекті «Справа» («Школа молодіжної журналістики»). Метою проекту є активізація молоді до суспільного життя, пізнання засобів масової інформації та способів їх створення, а також створення молодіжної редакції для журналістської роботи й випуску електронних мультимедійних газет (мультим).

Під час реалізації проекту школярі 14-17 років пройшли цільові тренінги, опанували ази створення електронних газет та самостійно їх виготовили, згодом розмістивши в мережі Інтернет. За підсумками проміжного етапу конкурсу кращі виконавці поїхали до Києва за запрошенням Академії Української Преси, де пройшли тренінгові навчання з журналістики.

Реалізація проекту ще триває, а учасники вже прагнуть участі у нових заходах. Сподіваємося, що такий позитивний досвід дасть можливість молоді не просто здобути навички використання нових технологій, а й мотивує до їх активного використання з метою майбутнього працевлаштування.

Історія бере участь у конкурсі «Використання ІТ-інструментів у діяльності ГО: рецепти успіху», що проводить Корпорація Microsoft у партнерстві з Ресурсним центром ГУРТ.